Medalowe zakończenie sezonu lekkoatletów

18.09.2016 na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie odbyły się Mistrzostwa małopolski młodzików i dzieci starszych w lekkiej atletyce. W imprezie tej wzięła udział 16-osobowa grupa lekkoatletów z Kobylanki. Start podopiecznych Jerzego Dziedziaka wypadł bardzo dobrze, gdyż wywalczyli oni 10 medali. Złote medale w kategorii dzieci starszych zdobyli: Karolina Brej w pchnięciu kulą, Paweł Bober w pchnięciu kulą, Kacper Świerz w skoku wzwyż. Srebrne medale zdobyli: Paweł Bober w skoku wzwyż, Maria Rogulska w skoku wzwyż, Filip Świerz w biegu na 600 m. Brązowe medale wywalczyli: Wiktoria Mikruta w pchnięciu kulą, oraz Martyna Kamińska w biegu na 100 m i 300 m. W kategorii młodzika złoty medal w rzucie młotem zdobyła Aleksandra Śliwa. Bardzo dobry start zanotował również Michał Zieleń w biegu na 600 m, z nowym rekordem życiowym, zajmując miejsce tuż za podium oraz sztafeta dziewcząt 4 x 100 m ( Mikruta, Kamińska, Łaszyn, Mazur) plasując się również na IV miejscu.
Tydzień wcześniej zawodnicy UKS Kobylanka uczestniczący w Między wojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Krakowie wywalczyli 3 brązowe medale. Natalia Pietrusza w rzucie dyskiem i pchnięciu kulą ( w obu konkurencjach poprawiając rekordy Życiowe) oraz Aleksandra Śliwa w rzucie młotem.
Start w ostatnich imprezach sezonu uważam za bardzo udany. Młodzi lekkoatleci z Kobylanki pokazali się z bardzo dobrej strony na tle rówieśników z Małopolski i Podkarpacia. Bardzo cieszą zarówno zdobyte medale jak również rekordy życiowe podopiecznych i kilka udanych debiutów najmłodszych lekkoatletów. Lekkoatletyczny sezon 2016 na obiektach Małopolski i Podkarpacia, kończymy z bardzo dobrym dorobkiem 51 medali.