Wojewódzka Gimnazjada

4.10.2016 w Krakowie odbyła się Wojewódzka Indywidualna Gimnazjada LA. W zawodach tych wzięła udział 7 osobowa grupa lekkoatletów z naszego gimnazjum. Stanowili oni ważną cześć reprezentacji Powiatu Gorlickiego na zawodach wojewódzkich. Przy fatalnej pogodzie – zimnym wietrze i ciągłych opadach deszczu start naszych zawodników wypadł więcej niż bardzo dobrze. Wywalczyliśmy dwa medale… w tym jeden najcenniejszy złoty oraz medal brązowy. Złoty medal, sprawiając bardzo miłą niespodziankę zarówno sobie jak i opiekunowi, zdobyła Aleksandra Śliwa w rzucie oszczepem. Mimo bardzo niesprzyjających warunków Ola nie tylko pokonała bardzo doświadczone zawodniczki z Krakowa i ze Stryszawy ale ozdobiła swe zwycięstwo nowym rekordem życiowym 29,37 m. Brązowy medal wywalczyła Natalia Pietrusza, która wynikiem 9,51m z ostatniej kolejki wskoczyła na podium. Sporo nerwów kosztował opiekuna Natalii. W pierwszych dwóch próbach wyglądało to więcej niż fatalnie ale na szczęście przypomniała sobie że potrafi pchać kulą daleko. Jest to jej drugi medal na zawodach tej rangi. W zeszłym roku również zajęła III miejsce. Na słowa uznania zasługuje cała reprezentacja, za waleczność i hart ducha. Bardzo dobry start zanotował Michał Zieleń w Biegu na 1000 m, który uplasował się na VII miejscu z bardzo dobrym czasem. Również bardzo dobry start zanotowała nasza sztafeta 4×100 m w składzie: Wiktoria Mikruta, Anna Łaszyn, Karolina Brej, Dorota Mazur. Dziewczęta z czasem 57,99 uplasowały się na miejscu VIII. W biegu na 300 m z bardzo dobrej strony pokazała się Dorota Mazur, która zakończyła rywalizacje na miejscu VIII. W ostatnich latach w lekkiej atletyce w naszej szkole prym wiodą dziewczęta. Miejmy nadzieje że kiedyś przyjdzie czas też i na chłopców.